Infolinia: 801 61 62 61 | 794 464 464 | 12 631 38 30 Live chat: zostaw wiadomość
 •  

  Miejsce użytkowania:
  * nie wybrano

 •  

  Przeznaczenie do druku:
  * nie wybrano

Krok   Potrzebuję drukarki:
 • Producent urządzenia:

  * nie wybrano

  Brother Canon Dell Dymo Epson HP Konica-Minolta Kyocera-Mita Lexmark Nashuatec Oki Panasonic Philips Ricoh Sagem Samsung Xerox Zebra 
 • Seria urządzenia:

  * nie wybrano

 • Model urządzenia:

  * nie wybrano

Zobacz

Artykuły

Wszystkie
Aktualności
Nowości i wydarzenia
Testy i recenzje
Technologie
Poradniki

Epson Stylus Photo 1400 – fotograficzne Porshe

dodano: 24 kwietnia 2007

Przy nieustannej i bardzo szybkiej wymianie urządzeń na nowsze, rzadko się zdarza, żeby producent jednoznacznie sugerował jaki model zastępuje najnowsza propozycja. W przypadku drukarki Epson Stylus Photo 1400 jest inaczej. Producent wyraźnie wskazuje, że Stylus Photo 1400 ma zastąpić cenionego, ale wysłużonego już Stylusa Photo 1290s.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Epson Stylus Photo 1290s czekał na następcę ładnych parę lat - prawie pięć. Przez ten czas cieszył się ogromną popularnością wśród osób polujących na dobry i tani sprzęt.

Epson Stylus Photo 1400

Epson Stylus Photo 1400 - tak jak jego poprzednik - ma możliwość drukowania dokumentów w formacie (A3+). Co ciekawe, Stylus Photo 1400 zachowuje również cenę swojego poprzednika (ok. 400 $ w USA). Na tym jednak kończą się podobieństwa między starym a nowym modelem. Do najważniejszych zmian w Stylusie Photo 1400 doszło głównie w kwestii prędkości drukowania i jakości tuszów, które dają lepsze i trwalsze obrazy.

Klarowność i trwałość

Kluczem do sukcesu okazało się zastosowanie nowych, zaprezentowanych we wrześniu 2006 roku, tuszów barwnikowych Claria Photographic. Ich nazwa (ang. clarity – jasność, klarowność) odzwierciedla wiarę firmy w klarowność wydruków. Producent i niezależni testerzy przekonują, że w połączeniu z odpowiednimi nośnikami oferują one trwałość wydruków nawet do 200 lat (będziemy musieli uwierzyć im na słowo). Z powodzeniem rywalizują więc pod tym względem z tuszami pigmentowymi.

Tusze Claria Photographic dają najlepsze efekty przy stosowaniu ich na błyszczącym papierze Epsona. Ich pigment ma stabilną i mocną strukturę, która daje obrazy bardzo odporne na blaknięcie powodowane światłem i chemią zawartą w powietrzu. Dodatkowo wydruki są odporne na codzienny atak zabrudzeń, uszkodzeń mechanicznych i wilgoci.

Epson Stylus Photo 1400

 

Panorama od ręki

Technologia zastosowana w głowicy DX5 MicroPiezo - zawiera nowe rozwiązanie pozwalające drukować z wykorzystaniem technologii zmiennej wielkości kropli (5 rozmiarów, min. 1,5 pl.). Sterowniki tej drukarki współpracują z profilem kolorów Adobe RGB dla większej rozpiętości kolorów. Stylus Photo 1400 łączy się z komputerem za pomocą Interfejsu Hi-speed USB 2.0 a obrazy drukuje z maksymalną rozdzielczością 5,760x1,440 dpi.

W rezultacie, przy tak dużej rozdzielczości kolory niemalże władają stroną a zastosowanie sześciu kartridżów oznacza bardziej subtelne przejścia tonalne i imponującą autentyczność obrazu. Do tego wydruki są bezmarginesowe. Stylus Photo 1400 drukuje sześcioma kolorami, z których każdy znajduje się w osobnym kartridżu. Dzięki temu podczas eksploatowania, zamiast wymieniać cały pojemnik na tusze, będzie można wymienić tylko ten kartridż, którego tusz się zużyje, co znacznie obniża koszty utrzymania drukarki. Z wymianą kartridżów poradzą sobie nawet najwięksi laicy w kwestiach budowy drukarek.

wymiana kartridży

 

Czekając na efekty

Epson chwali się szybkością druku - opisywane urządzenie "wypluwa" wydruk o wymiarach 10x15 cm w około 2 minuty, a fotografię w Formacie A3+, w ponad 4 minuty. Wartości te podano nie dla trybu draft (najniższa jakość), jak to mają w zwyczaju producenci drukarek, ale dla kolorowego zdjęcia w trybie Photo i nośnika Premium Photo Paper Glossy. W czasach kultu szybkości nie jest to może imponujące tempo, ale efekty z całą pewnością wynagrodzą te chwile oczekiwania.

Jedna kwestia zaskoczyła konsumentów. Biorąc pod uwagę fakt, że ta drukarka dedykowana jest przede wszystkim dla fotografów, bardzo brakuje w niej możliwości drukowania bezpośrednio z karty pamięci. Z drugiej jednak strony, większość fotografów przed wydrukowaniem zdjęcia zazwyczaj poddają je komputerowej obróbce, więc brak wejścia na kartę nie jest jakimś szczególnie istotnym przeoczeniem.

Oczywiście nie obyło się też bez kompatybilności ze standardem druku bezpośredniego PictBridge. Teoretycznie więc użytkownik nie musi nawet korzystać z komputera, ponieważ Stylus Photo 1400 pozwala na korektę obrazu bezpośrednio w drukarce w dość szerokim zakresie. Mowa m.in. o usunięciu efektu czerwonych oczu, wyostrzeniu i wyrównaniu tonacji zdjęć wykonanych pod światło. Z informacji prasowej wynika jednak, że z niewiadomych względów opcja korekty będzie niedostępna dla użytkowników systemów Mac OSX. To dziwne, zwłaszcza że mówimy przecież o obróbce bez użycia komputera. Można jedynie przypuszczać, że producent ma na myśli ograniczenie funkcjonalności sterownika drukarki na komputery marki Apple.

Zgodnie z obowiązującymi trendami opisywane urządzenie w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem pozwala również drukować bezpośrednio na przeznaczonych do tego nośnikach CD/DVD.

Porshe wśród drukarek?

Jeżeli szukasz urządzenia do masowego powielania dokumentów, to nie jest sprzęt dla ciebie. Natomiast jeżeli siedzisz w fotografii i interesują cię wysokojakościowe wydruki swoich prac, nawet w rozmiarze A3+, to zdecydowanie dobrze trafiłeś. Epson Stylus Photo 1400 trafił Polski w lutym bieżącego roku. Zalecaną przez producenta cenę detaliczną ustalono na poziomie 1540 zł.

Co prawda nie wszystkie drukarki fotograficzne są ukierunkowane na najwyższą jakość fotografii, ale są dobrym wyborem, jeśli po prostu chcesz mieć porządne wydruki. Inne z kolei są tak świetnie przystosowane, że sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom, ale zazwyczaj używanie ich jest takim samym marnowaniem sprzętu, jakim byłoby używanie nowego Porsche do codziennego podjeżdżania dwóch kilometrów do sklepu spożywczego. Epson Stylus Photo 1400 należy właśnie do tej drugiej kategorii urządzeń.

Specyfikacja

Technologia druku

Metoda drukowania Kolorowa atramentowa drukarka fotograficzna
Konfiguracja dyszy Głowica drukująca w technologii Epson Micro Piezo™ z 540 dyszami (90 dysz na każdy z kolorów: purpurowy, błękitny, jasno-purpurowy, jasno-błękitny i czarny)

Wielkość kropli Technologia Ultra Micro Dot™ - krople 1,5 pl
System atramentowy Tusz fotograficzny Claria firmy Epson, Technologia zmiennej wielkości kropli

Rozdzielczość druku

Rozdzielczość druku Do 5760 x 1440 zoptymalizowanych dpi na odpowiednich nośnikach przy użyciu systemu RPM (Resolution Performance Management) SMGA

Systemy samodzielne

PictBridge Tak

Złącza

Złącza USB 2.0 do podłączenia do komputerów PC i Mac

Podawanie papieru

Podawanie papieru Automatyczne podawanie arkuszy, Gniazdo podawania płyt CD/DVD do wykonywania nadruków
Wydajność
120 arkuszy (papier zwykły w formacie A4)
Format nośnika A3+, A3+, A4, A5, A6, Letter, Legal, B5, 4"x6", 12"x12", 8"x10", 7"x5", 3.5"x5", 11"x17"
Margines wydruku
Góra 0 mm, strona lewa, prawa i dół na zależnie od ustawień w sterowniku drukarki. W innym przypadku — 3 mm górny, lewy, prawy i dolny

Wkłady atramentowe

Wkłady atramentowe Czarny T0791, błękitny T0792, purpurowy T0793, żółty T0794, jasno-błękitny T0795, jasno- purpurowy T0796

Systemy operacyjne

Systemy operacyjne

Windows® 98 SE, Me*1: Pentium ≥300MHz, ≥64MB, ≥50MB wolnego miejsca, USB 1.1 Windows® 2000, XP: Pentium ≥2.0GHz, ≥256MB, ≥1GB wolnego miejsca, USB 1.1&2.0; Windows® XP x64*1*2: Pentium ≥2.0GHz, ≥256MB, ≥1GB wolnego miejsca, USB 1.1&2.0 mac OS® X 10.2.8*1*3: Power PC G4 ≥500MHz lub Intel CPU*4, ≥256MB, ≥1,6GB wolnego miejsca, USB 1.1&2.0 mac OS® X 10.3.9*3 lub późniejsza wersja: Power PC G4 ≥500MHz lub Intel CPU*4, ≥256MB, ≥2,7GB wolnego miejsca , USB 1.1&2.0


*1: Minimalne wymagania systemowe
*2: Patrz: zalecane wymagania systemowe dla systemu Windows XP Professional x64 Edition.
*3: Pewne aplikacje i / lub funkcje mogą nie być obsługiwane przez system mac OS® X.
*4: Obsługa oprogramowania narzędziowego jest zapewniana przez element Rosetta firmy apple dla komputerów macintosh z procesorem firmy Intel.

Ogólne

Wymiary 223 mm x 615 mm x 314 mm (w x sz x d)
Ciężar
11,5kg (tylko główne urządzenie)
Poziom hałasu
47 dBA (zgodnie z normą ISO 7779)

Elektryczne parametry techniczne

Zużycie energii Około 16 W (w trakcie drukowania wzorca listowego zgodnie z normą ISO/IEC 10561)
Około 1,5 W w trybie uśpienia
Napięcie 220-240 Volt

Gwarancja

Gwarancja W standardzie: 1 rok: naprawa lub wymiana.
Opcjonalnie: przedłużenie do 3 lat gwarancji standardowej
Produkty opisane w tym artykule możesz kupić na stronie CentrumDruku.com.pl:
z artykułów:

Komentarze:

Nick:
Treść:
Informujemy, że z dniem 29 lutego 2020 r. administratorem danych osobowych w naszym sklepie jest Centrum Druku AM Stachura sp.k. z siedzibą w Krakowie (30-054), ul. Czarnowiejska 43, KRS: 0000830855. Twoje dane przetwarzane będą w celach związanych z obsługą zapytań i realizacją zamówień zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1) – RODO.
Używamy reCaptcha Google - zobacz Politykę Prywatności i Warunki Usługi.
~Olek
2011-04-11 19:40:03
porshe na wodec nie jezdiz, tym samym zamiennikiem go nie napedzisz. W kazdej drukarce tusz to podstawa
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Ważne! Strona internetowa Centrum Druku stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka, są one wymagane do poprawnego jej funkcjonowania. Aby aktualizować wybór dodatkowych usług korzystających z ciasteczek, kliknij wybierz zgody marketingowe lub dowiedz się więcej na temat cookies i naszej polityki prywatności.
Informujemy, że z dniem 29 lutego 2020 r. administratorem danych osobowych w naszym sklepie jest Centrum Druku AM Stachura sp.k. z siedzibą w Krakowie (30-054), ul. Czarnowiejska 43, KRS: 0000830855. Twoje dane przetwarzane będą w celach związanych z obsługą zapytań i realizacją zamówień zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1) – RODO.